Usługi

Doradztwo finansowe i kredytowe – Suwałki

Klientom z Suwałk i okolic zaoferować możemy profesjonalne doradztwo finansowe oraz pośrednictwo kredytowe. Na czym polega nasze wsparcie?

Złożoność przepisów podatkowych i Prawa bankowego oraz ich częste zmienianie się jest problemem dla osób, które na co dzień nie interesują się tymi zagadnieniami. Rolą doradców jest więc nie tylko wyjaśnienie Klientowi ich zawiłości, ale także czuwanie nad tym, aby działać zgodnie z ich wytycznymi.

Doradca kredytowy oraz finansowy

Doradca finansowy jest kimś w rodzaju pośrednika pomiędzy Klientem chcącym uzyskać kredyt a bankiem (firmą pośrednictwa finansowego), który udzieli go pod pewnymi warunkami. Jego zadaniem jest rozpoznanie potrzeb danej osoby – jakiej wysokości kredytu mieszkaniowego czy hipotecznego oczekuje i na jakich warunkach. W pośrednictwie kredytowym doradca przekazuje Klientowi informacje, jakie dokumenty należy przedłożyć w danym banku. Zazwyczaj też pomaga mu je skompletować.

W ramach doradztwa finansowego składa on zapytanie do kilku banków w kwestii rodzaju i wysokości kredytu, jaki może zostać udzielony osobie, którą reprezentuje. Mając przykładowe oferty, wspólnie z nim podejmuje decyzję o wyborze konkretnej opcji. Kolejnym etapem jest złożenie wymaganej dokumentacji w banku. Doradca finansowy czuwa, na jakim etapie znajduje się sprawa Klienta, czy nie trzeba uzupełnić jakichś formalności oraz dowiaduje się, czy kredyt został przyznany. Jeśli decyzja jest pozytywna, a trzeba coś skorygować, to również przekazuje wiadomości i pomaga poprawić powstałe w dokumentacji błędy.

doradztwo finansowe i kredytowe suwałki